Ostatnimi czasy znaczna część tematów ekologicznych krąży wokół problemu pszczół. Ściślej rzecz ujmując ? ich znikaniu. Jednak naprawdę niewielu naukowców proponuje skuteczne, a zarazem realne w kwestiach realizacji pomysły.

W większości przypadków wysłuchujemy jedynie złowróżbnych przepowiedni. Jednak Noah Wilson-Rich znalazł rozwiązanie. Na podstawie przeprowadzonych przez niego badań doszedł do wniosku, że pszczoły lepiej czują się nie w naturalnym środowisku, a w mieście! Sprowadzenie owadów w przestrzeń miejską nie tylko pozytywnie wpłynie na środowisko, ale w przyszłości może zapobiec klęsce.

Noah Wilson-Rich w swoim przemówieniu udowadnia, że każdy z nas może aktywnie wspomóc ginące populacje pszczół. Wystarczy zmienić tradycyjny i skostniały sposób pojmowania przestrzeni miasta. Kto powiedział, że zieleń nie ma wstępu w tę przestrzeń? Za sto lat metropolie mogą przemienić się w miejsca bardziej przyjazne, ekologiczne i tętniące życiem? pszczół.

Innowacyjny pomysł na pierwszy rzut oka może wydać się ryzykowny, jednak naprawdę warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Cóż to za pomysł? Zapraszamy do obejrzenia konferencji.