„Energia-Fantazja-Siła – o ludziach zmieniających świat” to niezwykłe wydarzenie TEDxRawaRiverSalon. Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Philip Zimbardo (wykład w j. angielskim), który opowie o swojej nowej książce i problemach młodych mężczyzn. Oprócz niego na śląskiej scenie TEDx pojawią się trzy niezwykłe panie – dr Agnieszka Wilczyńska, Laura Andrukiewicz i Barbara Halska – oraz Waldemar Jan, który od zera zbudował pierwsze na świecie Zimbardo Youth Center.

Poznaj historie kilku kreatywnych, zaangażowanych, pełnych pasji, energii, siły i fantazji ludzi! Pokażą oni jak żyć na pełnych obrotach i wykorzystywać szanse, które zsyła los. Jak w najtrudniejszej sytuacji, znaleźć drogę wyjścia. Jak realizować swoje cele osobiste i zawodowe z sukcesem. Nasi bohaterowie stanowią źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną zmiany. Udowodnią, że każdy ma prawo do spełniania marzeń. Wystarczy podjąć wyzwanie i nie schodzić z obranej ścieżki. To tak dużo I tak mało.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Philip Zimbardo. Profesor od kilku lat jest co raz bardziej związany z Katowicami. Na Nikiszowcu w zeszłym roku otwarto pierwsze na świecie Centrum Młodych Zimbardo (Zimbardo Youth Center). M.in. o losach jego powstania opowie Waldemar Jan. Sam prof. Zimbardo będzie mówił o tezach swojej nowej książki  „Why are our young men disconnected and failing: How can we help!”.

O problemach młodych ludzi opowiadać będzie także kolejna prelegentka TEDxRawaRiverSalon – dr Agnieszka Wilczyńska. Tematyka jej wystąpienia dotyczyć będzie przynależności i wykluczenia młodych. W czasie spotkania będziemy mogli także posłuchać Laury Andrukiewicz, która opowie o niezwykłych produktach i usługach, powstających w Cieszynie. Barbara Halska, która w 2014 r. zdobyła tytuł „Nauczyciela Roku”, opowie o tym jak z pasją uczyć młodzież.