Z wielką radością pragniemy oznajmić, że zostaliśmy uczestnikami programu pilotażowego TEDx. W trakcie jego realizacji zamierzamy wcielić w życie pomysły naszej społeczności. Już 13 października będziemy gospodarzami lokalnej konferencji TEDxCity2.0 Action w ramach cyklu TEDxCity2.0.

Rozpoczynamy poszukiwania projektów, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na nasze miasto. Muszą one dotyczyć tematów Nagrody TED 2012: edukacji, gospodarki mieszkaniowej, sztuki, przestrzeni publicznej, jedzenia, transportu, rozrywki, bezpieczeństwa i zdrowia (przeczytaj tekst).

Od 17 września do 30 września 2012 r. zbieramy zgłoszeń grup, które pragną zaprezentować swoje pomysły gościom konferencji TEDxRawaRiver. Wybierzemy pięć z nich. Zaprezentują one swoje świetne pomysły podczas dwuminutowych wystąpień. Jeśli macie pomysł wystarczy wypełnić formularz w dziale „Akcje”.

Podczas konferencji TEDxRawaRiver uczestnicy będą mogli zagłosować na Akcje, które zostaną zrealizowane
przez społeczność TEDxRawaRiver. Zaoferujemy czas, środki oraz promocję (według wytycznych TED nie możemy przyznawać nagród pieniężnych, a społeczność TEDxRawaRiver nie może wspólnie gromadzić środków na zrealizowanie Akcji. Jednakże na poziomie indywidualnym pieniądze mogą zostać wręczone zwycięskiej Akcji).

Jako społeczność będziemy pracować przez rok, by wcielić projekt w życie i udokumentować jego postępy na naszej stronie internetowej. Dowiedz się więcej o Akcjach TEDxRawaRiver, które zostaną zaprezentowane już 13 października na scenie konferencji TEDxRawaRiver i odwiedź naszą stronę 4 października.