TEDxRawaRiverLive 2014

  • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverLive – transmisja konferencji TED z Vancouver
  • Data: 19 marca 2014, 17:00 – 20:00 (środa)
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ul. Bogucicka 5 (UWAGA! Na mapie Google nie ma tego budynku)

O co chodzi?
19 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach posłuchać będzie można Melindę i Billa Gates oraz Stinga, opowiadających o swojej działalności charytatywnej. Już po raz drugi na Śląsku odbędzie się transmisja z prestiżowej konferencji TED, które od 30 lat są organizowane na wszystkich kontynentach.TED – skrót od ang. słów technology, entertainment (rozrywka), design – to cykl konferencji organizowanych od 1984 r. na całym świecie. Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Richard Branson, Philippe Starck, Isabel Allende, Gordon Brown. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w Vancouver pod hasłem „Nowy rozdział” i jest podsumowaniem 30 lat działalności tej instytucji.

Na Śląsku od 2012 r. organizowana jest konferencja TEDxRawaRiver to lokalna wersja konferencji TED. Partnerem wydarzenia 19 marca jest Uniwersytet Ekonomiczny. Konferencja odbędzie się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych – nowym budynku uczelni przy ul. Bogucickiej 5.

Oprócz prelekcji małżeństwa Gatesów i Stinga zobaczyć będzie można m.in. wystąpienie Charmian Gooch, która od wielu lat walczy z korupcją na świecie. W tym roku zaś otrzymała nagrodę TEDPrize o wartości miliona dolarów. Na żywo zaś wystąpią prelegenci z Polski, którzy opowiedzą o inicjatywie Superbelfrzy RP, czyli – jak sami o sobie mówią – „społeczności eduzmieniaczy, którzy oddolnie starają się zmienić oblicze nudnej i nieprzystosowanej do pędzącej rzeczywistości edukacji” oraz projekcie społecznościowego finansowania (crowdfunding’u) pomysłów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

  • Prelekcje będące transmisją z TED w Vancouver są wyłącznie w j. angielskim.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, ul. Bogucicka 5 – Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE
Czas: 2014-03-19, godz. 17:00 – 20:00.

  • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników

Sesja 1. – Wish you were here! (język polski)

Przerwa – społeczność TEDxRawaRiver

Sesja 2. – Wish (sesja 4. konferencji TED – JĘZYK ANGIELSKI)

  • 18:30 – 18:45 – Zak Ebrahim – działacz na rzecz pokoju
  • 18:45 – 19:00 – Melinda i Bill Gates – filantropii
  • 19:00 – 19:15 – Charmian Gooch – aktywistka zwalczająca korupcję, laureatka TED Prize 2014
  • 19:15 – 19:30 – Sting – muzyk

TEDxRawaRiverLive 2014

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto

 

Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.