Jacek Woźnikowski
Jacek WoźnikowskiHost / Koordynator prelegentów
Kiedy organizatorzy konferencji TED i TEDx chcą w skrócie opowiedzieć o całej idei, mówią, że to spotkanie nieśmiałych naukowców, przedsiębiorców społecznych  i zwariowanych wynalazców. Każdy z nich ma jednak niezwykłą umiejętność przykucia uwagi widowni przez kilkanaście minut. Niektórzy mają taki dar, a inni aby go odnaleźć w sobie potrzebują trochę praktyki.

Jacek Woźnikowski w zespole TEDxRawaRiver odpowiada za kontakty z prelegentami i wspiera ich w przygotowaniu najlepszych na świecie prezentacji. Ukończył Szkołę Retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Gdy wygłosił mowę pogrzebową smutku nawet wykładowcom nie było do śmiechu. Na co dzień to trener i animator. Współpracuje z Polską Akcją Humanitarną i innymi organizacjami pozarządowymi. Pracuje w firmie specjalizującej się w innowacyjnych technologiach, a w wolnych chwilach kładzie kafle. Może jeden z nich jest niedaleko Was?

Paweł Wyszomirski
Paweł WyszomirskiKurator / Koordynator zespołu
Kiedy ubiegał się o licencję na organizację konferencji TEDx nie wiedział, że przyjdzie mu pełnić rolę kuratora. Chciał być po prostu organizatorem pierwszej na Śląsku konferencji TEDx i pokazać najwartościowsze idee oraz ich twórców z całego regionu.

Paweł Wyszomirski przez lata pracował w kulturze i kościele. Zakochany w Ericu Cartmanie, bo tak jak on ma grube kości. Zna bolączki i zalety wszystkich trzech, a może nawet czterech sektorów życia społecznego. Określa siebie jako kapitalistę społecznego i woli działać w oparciu o kapitał społeczny niż kartę kredytową. Koordynator projektów europejskich i członek zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto. Więcej wyszomirski.biz.

Ola Krupa i Bartek Witański
Ola Krupa i Bartek WitańskiGraficy / Projektanci
TED to skrót od technologii, rozrywki (w wersji angielskiej) i dizajnu. Każda konferencja TED, jak i TEDx (czyli taka jak nasza) to unikalne połączenie tych trzech sfer. Nie chodzi tu tylko o mówców, ale i całość podejmowanych działań. Technologia to m.in. nagrywanie każdego wystąpienia i prezentacja na kanale YouTube. Rozrywka – każdy kto widział prelegenta TEDx w akcji, wie o co chodzi. Dizajn czy design – czerwone kolory logo trzech liter logo i globalna już marka nie wymagają komentarza.

Do zespołu TEDxRawaRiver dołączyły właśnie „dwa śląskie dizajnerskie beboki” – Ola Krupa i Bartek Witański. Będą odpowiadać za stronę graficzną całego wydarzenia. Ona to tegoroczna absolwentka Projektowania Graficznego na katowickiej ASP. On – student V roku tego samego kierunku. Wspólnie projektują już od 2 lat, współtworzyli m.in: I edycję Student Art Festiwalu w Katowicach (2010), Fest Design (2012). Brali udział w wielu przedsięwzięciach społecznie-zaangażowanych: Urban Space Budapest (2011) czy programie dla młodych polskich dokumentalistów Polska.doc.

Wzorro
WzorroDizajn / Projekt wystroju
TEDx’owe sceny są różne. Nasza będzie bardzo lekka i mamy nadzieję, że każdy uczestnik część z niej zabierze ze sobą. Za sceną stoi Wzorro, czyli Natalia Jakóbiec, Kasia Pełka i Marcin Krater.

Jak mówią o sobie: Połączyła nas przyjaźń i pasja do projektowania. Zajmujemy się aranżacjami wnętrz i wystaw. Aranżacje wystaw Śląska Rzecz to nasza sprawka. Prowadziliśmy warsztaty Projekt: podwórko w ramach TAKK – Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Dla nas, projektowanie to brak monotonii, każdy projekt to wyzwanie. Motto: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Sylwester Prymula
Sylwester PrymulaStrona www / Sprawy techniczne
Dołączył do zespołu przy organizacji TEDxRawaRiver Live. Potem ruszył z nową odsłoną strony http://tedxrawariver.pl/, której jest administratorem wspólnie z Pawłem Wyszomirskim.

Absolwent informatyki, na co dzień  tester/analityk aplikacji mobilnych. Poszukiwacz ciekawych: idei, ludzi, wydarzeń, koncertów.

Łukasz Bobryk
Łukasz BobrykInspiruje / Kreatywnie wspiera
Jest wyznawcą pozytywnego myślenia i zawsze w stadzie smutku upoluje szczery uśmiech. Jego wehikuł czasu to szybki rower, a najlepsze SPA to piękne góry. Na każdym kroku stara się łączyć przyjemne z pożytecznym.

Trafił na TEDx, bo jako główny cel obrał sobie poprawę tego, co się da i stworzenie tego, czego wciąż nie ma. Często powtarza, że nikt dla niego nie jest konkurencją, bo wszyscy są inspiracją! Uważa, że w życiu trzeba być trochę niemożliwym dlatego „najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie” – Peter Drucker.

Tomasz Radziejewski
Tomasz RadziejewskiWsparcie organizacyjne
Tomek, jest lepiej znany jako „Radziej”. Kocha tworzyć, krytycznie patrzeć na wszystko, grać na pianinie i robić ciekawe rzeczy, poznając interesujących ludzi. Jego pasje to też ogólnie pojęta przedsiębiorczość i psychologia. Otwarty na wszelkie ciekawe projekty, czeka na kontakt od Ciebie.
Tomasz Wójcik
Tomasz WójcikStudent-in-team / TEDxRRMagazine
Od zawsze uwielbia spotkania ludzi z otwartymi umysłami. Gdy usłyszał o TEDxRR nie było innej możliwości, jak tylko dołączyć do zespołu i szerzyć idee na śląsku. Student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych w Katowicach. Redaktor w magazynie Voice, wspiera także zespół redagujący TEDxRawaRiverMagazine. Interesuje się fizyką, miłośnik nowinek technologicznych i druku 3D. Pasjonat kultury Wschodu, co wyraża się w zdaniu A. Stasiuka: „Żyć między Wschodem, który nigdy nie istniał, a Zachodem, który istniał zanadto.”
Maria Lipiak
Maria LipiakHost / Koncepcja / Witacz / Backstage
Z wykształcenia logistyk, a w niedalekiej przyszłości również ekonomista. Najlepiej odnajduje się w tworzeniu koncepcji biznesowych, co ma swoje konsekwencje – fale pomysłów czasem nie dają zasnąć, spacer po mieście potrafi zamienić się w wywiad gospodarczy. Podchodzi do życia strategicznie, przez co zadaje dużo pytań. W wolnych chwilach współorganizuje wesela przyjaciół, obozy snowboardowe i grupy dyskusyjne. Marzy o byciu przedsiębiorcą, a najlepiej przedsiębiorcą społecznym. TED jest dla niej nieustannym źródłem inspiracji. TEDx – nowym wyzwaniem oraz reakcją na akcję poprzez lokalne interakcje.
Agata Zwolankiewicz
Agata ZwolankiewiczKreatywnie wspiera
Agata Zwolankiewicz natrafiła na TED przez przypadek i całkowicie oczarowana postanowiła zostać na dłużej w TEDxRR. Nieustannie poszukuje nowych ścieżek samorozwoju i stara się wyznaczać sobie nowe wyzwania. Wierzy w ideał renesansowego humanisty. Na co dzień interesuje się filozofią, historią i kulturą antyczną oraz rozwojem osobistym. Lubi poznawać niezwykłe miejsca i spotykać inspirujących ludzi. Wolny czas spędza z nosem w książkach i kubkiem dobrej herbaty.
Klaudia Sośnica
Klaudia SośnicaKreatywnie wspiera
Klaudia od dawna wiedziała, że chce zostać psychologiem i pomagać ludziom z trudnościami życia. Stara się cieszyć ulotnością chwili, ponieważ wierzy, że nic nie trwa wiecznie. Promuje asertywną i nieugiętą postawę wobec presji społeczeństwa. Interesuje się m.in. mitologią grecką oraz „spoken word poetry”. W wolnej chwili pisze do szuflady z nadzieją, że kiedyś uda jej się wydać książkę. Namiętnie czytuje fantastykę i nierzadko spędza popołudnia z bohaterami seriali. Jest pełna empatii i zawsze można liczyć na jej szczerość.
Tomasz Moroński
Tomasz MorońskiKreatywnie wspiera
Adam Grabowski
Adam GrabowskiKreatywnie wspiera
Anna M. Kowalik
Anna M. KowalikKreatywnie wspiera
Monika Mołdrzyk
Monika MołdrzykKreatywnie wspiera
Sylwester Śmigielski
Sylwester ŚmigielskiFotograf
Urodził się w Chorzowie, a obecnie mieszka w Katowicach. Wrażliwość artystyczną od dziecka rozwijał za kulisami Teatru Rozrywki w Chorzowie. Artysta multidyscyplinarny – fotograf, projektant graficzny, realizator wideo, animator kultury.

Portal jest częścią TEDxRawaRiver Magazine, wpisanego do rejestru dzienników i czasopism pod pozycją Pr. 2594, prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Katowicach.

  • ISSN 2353-0804
  • wydawca: Fundacja Napraw Sobie Miasto
  • adres redakcji: ul. Panewnicka 126/3, 40-761 Katowice
  • redaktor naczelny: Paweł Wyszomirski
  • telefon: +48 501 601 595 | faks +48 32 739 02 09
  • email: redakcja@tedxrawariver.pl
Wszelkie pytania dotyczące TEDxRawaRiver, prosimy kierować:

  • na adres kontakt@tedxrawariver.pl,
  • pod numer telefonu +48 501 601 595 lub faksem +48 32 739 02 09,
  • na adres korespondencyjny: Fundacja Napraw Sobie Miasto, ul. Panewnicka 126/3, 40-761 Katowice.

Zobacz prezentacje TEDxRawaRiver