Project Description

Agata Otrębska – trenerka, coach i menedżerka projektów z 11-letnim doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Université du Québec oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Inicjatorka i menedżerka licznych projektów badawczych, szkoleniowych i rozwojowych, m.in. realizowanych w ramach Programów Ramowych UE i na zlecenie Banku Światowego.

Pomysłodawczyni i szefowa Projektu Korba-? programu rozwoju młodych liderów i liderek w południowej Polsce. Dyrektorka dwóch edycji Festiwalu Rozwoju Osobistego Kobiet PROGRESSteron w Katowicach. Absolwentka programów Szkoły Liderów, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Ambasady USA i Departamentu Stanu USA dla liderów/liderek życia społecznego w Polsce.

Wiele lat pracowała w środowisku organizacji pozarządowych, w tym w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia SIEMACHA – największej polskiej organizacji pracującej systemowo z dziećmi i młodzieżą. W ramach własnej działalności gospodarczej prowadzi szkolenia, warsztaty i coaching dla biznesu. Nadal działa też w sferze rozwoju liderów i liderek sfery społecznej. Interesuje się edukacją demokratyczną, fascynują ją muzyczne festiwale, sporadycznie (acz z zapałem) jeździ konno.