Project Description

Urodzony w roku punkrocka czyli w 1977. Dzieciństwo i młodość spędził w podwarszawskiej wsi gdzie na boisku zbierał pierwsze doświadczenia procesów grupowych. We wczesnej młodości zainspirowany anarchizmem postanowił działać społecznie. W między czasie zawitał na uniwersytet aby studiować nauki społeczne.

Po kilku latach życia lekkoducha, awanturnika i bojownika postanowił poświęcić się aktywność w stowarzyszeniu Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Organizacji, która działa na rzecz jawność, przejrzystości i otwartości działania władzy publicznej, a która szczególny nacisk kładzie na wagę dostępu do informacji publicznej oraz jawność i przejrzystość wydatkowania publicznych pieniędzy.

Wtedy to, po raz pierwszy spotkał się z ideą budżetu partycypacyjnego, która to idea była niczym materializacja anarchistycznego ducha w warunkach ponowoczesnego upadku wielkich narracji. Obecnie zajmuje się wspieraniem rozwoju mechanizmu funduszu sołeckiego w Polsce, budżetu partycypacyjnego w miastach oraz nade wszystko własnego ciała i ducha, bowiem bez dobrej indywidualnej kondycji jednostkowej, niemożliwa jest dobra kondycja ludzkości.