Project Description

Paweł Nowak jest pomysłodawcą i głównym koordynatorem konferencji World Usability Day Silesia, jednej z największych konferencji dotyczących użyteczności i projektowania UX (ang. User Experience – doświadczenia użytkownika) w Polsce. Ta interdyscyplinarna inicjatywa z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę odbiorców, a działania towarzyszące wspierają budowanie świadomości związanej z użytecznością pośród mieszkańców regionu.

Paweł zawodowo zajmuje się badaniami użyteczności i projektowaniem UX, pracując jako Lead User Experience Designer w firmie informatycznej Future Processing. Na swoim koncie ma wiele projektów, zrealizowanych głównie dla klientów w Wielkiej Brytanii. Często udziela się jako prelegent prowadząc wykłady i warsztaty na konferencjach z zakresu IT oraz UX. Jest absolwentem Informatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Jego główną pasją, poza UX, są podróże po różnych zakątkach świata. Podczas TEDxRawaRiver, Paweł opowie dlaczego użyteczność ma znaczenie. Aktualne informacje o World Usability Day Silesia znajdziecie na profilu www.facebook.com/wudsilesia.