Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego

,

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI) jest "Srebrnym Partnerem TEDxRawaRiver". ŚCSI to wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna, która jest odpowiedzią na wyzwania współczesności stojące przed rozwojem społeczeństwa informacyjnego.Do zadań ŚCSI należy w szczególności: realizacja regionalnej strategii informatyzacji Województwa Śląskiego, zarządzanie platformą "System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej w Województwie Śląskim (SEKAP)", inspirowanie i promowanie nowych rozwiązań w zakresie informatyzacji regionu, współpraca z innymi instytucjami i urzędami w celu rozwijania idei społeczeństwa informacyjnego oraz prowadzenie działalności szkoleniowej w zakresie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

,

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach jest pierwszą w regionie, niepubliczną wyższą uczelnią prowadzącą studia techniczno-artystyczne, która kształci inżynierów na kierunku Architektura i Urbanistyka, Budownictwo, Gospodarka Przestrzenna, magistrów na kierunku Grafika; Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia; licencjatów i magistrów na kierunku Architektura Wnętrz oraz licencjatów na kierunku Wzornictwo, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Reżyseria. Ponadto Uczelnia przygotowuje także studia na kierunku, Administracja, Mechatronika, Aktorstwo oraz Prawo.

Wideograf

,

Firma Wideograf zajmuje się kompleksową realizacją krótkich form filmowych oraz innych materiałów wideo. Oferta kierowana jest zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych.

Kolektyw Wzorro

,

Kolektyw Wzorro - grupa projektowa stworzona przez Marcina Kratera, Kasię Pełkę i Natalię Jakóbiec - absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Połączyła ich przyjaźń i wspólna pasja projektowania. W dizajnie poszukują rozwiązań nieoczywistych i zaskakujących, a jednocześnie funkcjonalnych. Inspiracją jest dla nich kultura i tradycja Śląska, architektura industrialna, bogata historia i rzemiosło.

Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice

,

Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice

Kopalnia Guido w Zabrzu

,

Kopalnia Guido w Zabrzu

Tomasz Kiełkowski

,

Tomasz Kiełkowski - fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.

KATO-bar

,

KATO-bar

TextPartner

,

TextPartner dysponuje fabrycznie nowymi maszynami, m.in. firmy Xerox. Uzyskiwane wydruki niejednokrotnie przewyższają jakością technologię tradycyjną. Ich atrakcyjność kosztowa wzrasta ze zmniejszeniem nakładu, co zachęca wydawców do rezygnacji z drukowania "na zapas". Pomagamy chronić środowisko oszczędzając papier, czystą wodę, ograniczając ścieki i odpady, ale przede wszystkim szanując kieszeń naszego klienta.

Kinoteatr Rialto

,

Kinoteatr Rialto. Obiekt należy do sieci kin zarządzanych przez Silesia Film.

TVP Kultura

,

TVP Kultura

Gazeta Wyborcza

,

Gazeta Wyborcza

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

,

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Śląskie Pozytywna energia

, ,

Śląskie. Pozytywna energia

Meritum

,

Centrum Szkoleń i Rozwoju MERITUM w Katowicach jest wiodącą, śląską organizacją działającą w obszarze podnoszenia świadomości społecznej i rozwoju zasobów ludzkich z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Powstało w Katowicach w roku 1999.

Katowice – Miasto Ogrodów

, ,

Instytucja Kultury "Katowice - Miasto Ogrodów"

Park Śląski

,

Park Śląski to unikatowa "oaza zieleni" zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody poprzez marsz, bieg lub jazdę na rowerze bądź rolkach.

Uniwersytet Ekonomiczny

,

Uniwersytet Ekonomiczny

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

,

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest jedną z najprężniej działających instytucji otoczenia biznesu, nie tylko w województwie śląskim, ale w całym kraju. Zrzesza ponad 450 firm ze Śląska i innych regionów Polski.Od ponad dwudziestu lat Izba stanowi zaangażowaną w rozwój regionu i kraju platformę dialogu i współpracy pomiędzy śląskimi przedsiębiorcami, a organami władzy państwowej i samorządowej. RIG w Katowicach to wiarygodny partner, kreujący konkurencyjną i innowacyjną gospodarkę, integrując i wspierając środowisko śląskich przedsiębiorców.

WSS WLK SUM

,

Wydziałowy Samorząd Studencki Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM (WSS WLK SUM) to organizacja zrzeszająca studentów Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmująca się działaniem na rzecz braci studenckiej, a także współdziałaniem z otaczającą społecznością w organizacji wydarzeń kulturalnych i akcji prozdrowotnych.

ClipCard

,

Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e-PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem.

34games

,

Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole).

Grupa RawMedia

,

Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life - agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.

TAURON

,

Partner wydarzenia TEDxRawaRiverSalon: Energia-Fantazja-Siła TAURON Ciepło to jeden z największych w kraju dostawców centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Firma wchodzi w skład Grupy TAURON.

Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

,

Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

Fundacja Napraw Sobie Miasto

, ,

Fundacja Napraw Sobie Miasto założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to "chcesz lepszego miasta - zacznij go tworzyć samemu". Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

, ,

Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach to centrum dowodzenia Europejskim Funduszem Społecznym w województwie śląskim. To właśnie tu trafiają wnioski o dofinansowanie projektów z całego regionu. Projekty te wspierają kapitał społeczny i rozwój miękkich umiejętności. Obejmują one tematykę rynku pracy, integracji społecznej, kadr gospodarki, edukacji oraz oddolnych inicjatyw na terenach wiejskich. Propagują również idee promowane przez fundusz m.in. zasadę równości szans ze względu na wiek, płeć, pochodzenie, sytuację materialną itp. Do tej pory przy wsparciu EFS zrealizowano ponad 4 200 projektów, w których wzięło udział ponad 480 tys. osób w tym m.in. 18,5 tys. otrzymało bezzwrotną dotację na założenie firmy, 81 tys. dorosłych osób pracujących zakończyło udział w projektach szkoleniowych, a ponad 17 tysięcy dzieci pochodzących z terenów wiejskich uczestniczyło w różnych formach edukacji przedszkolnej. Za tymi liczbami kryją się ludzie, którzy dzięki dotacjom z EFS odmienili swoje życie, zrealizowali zawodowe cele, spełnili marzenia i zmienili świat wokół siebie.

Mailchimp

, ,

Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.