15 listopada od 10 do 18 potrwają warsztaty design thinking, których tematem będzie pytanie: Jak wykorzystać dane w tworzeniu polityki rowerowej miasta? Spotkanie poprowadzą Grzegorz Młynarski z Socjopolis oraz Alek Tarkowski z Centrum Cyfrowe. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji!

Na podstawie dostępnych danych o transporcie rowerowym w Katowicach uczestnicy wraz z prowadzącymi warsztaty stworzą katalog rozwiązań promujących podróżowanie jednośladem, które mogłyby także zmienić politykę rowerową miasta.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów w dziedzinie otwartości, autorów metodologii Otwieramy rząd (a także raportu Otwarty rząd w Polsce. Kulisy programu Opengov).

Warsztaty realizowane są zgodnie z metodologią design thinking, pozwalającą budować interdyscyplinarne zespoły projektowe złożone zarówno z ekspertów i projektantów, jak i bezpośrednich użytkowników produktów lub usług ? czyli rowerzystów.

Szczegółowy opis metodologii pracy podczas warsztatów znajduje się w publikacji Otwarty rząd w Polsce (rozdział 5.). Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.