Paweł Nowak na TEDxRawaRiver – Miasto 2.0 mówił o konferencjach WUD Silesia. W poniedziałek 21 października 2013 rozpocznie się rejestracja na czwartą edycję konferencji WUD Silesia. Konferencja odbędzie się 16 listopada 2013, na terenie kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu-Rokitnicy, a jej tematem przewodnim będzie „Healthcare: Collaborating for Better Systems”. Podczas przeprowadzonych w tym dniu wykładów i warsztatów, polscy i zagraniczni eksperci opowiedzą o dobrych praktykach projektowania użytecznych produktów i usług.

Tegoroczna edycja konferencji jest organizowana przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Wykłady i warsztaty poprowadzą praktycy z branży User Experience, design oraz IT – są to zdobywcy wielu prestiżowych nagród, autorzy licznych publikacji o UX i designie. Tematy przez nich poruszane będą dotyczyć zagadnień użytecznego projektowania na potrzeby opieki zdrowotnej zarówno w IT, jak i w usługach offline.

Organizatorzy WUD Silesia podkreślają, że konferencja ma charakter interdyscyplinarny, a poruszane tematy dotyczą każdego człowieka:

Zagadnienia związane z projektowaniem użytecznych rozwiązań na potrzeby opieki zdrowotnej, medycyny, czy rehabilitacji dotyczą każdego z nas. Wszystko, z czego korzystamy, zostało wcześniej zaprojektowane. Jako pacjenci, korzystamy z usługi jaką jest proces rejestracji do lekarza rodzinnego. Lekarze prowadzą skomplikowane operacje przy wykorzystaniu narzędzi, które zostały zaprojektowane tak, by pomagały im w ratowaniu ludzkiego zdrowia. To, w jaki sposób produkt, czy usługa są zaprojektowane, bezpośrednio przekłada się na ich skuteczność oraz satysfakcję osób, które z nich korzystają – powiedział Paweł Nowak, pomysłodawca WUD Silesia.

Konferencja jest wydarzeniem non-profit i może wziąć w niej udział każdy zainteresowany zagadnieniem użyteczności. Do udziału w WUD Silesia 2013 zapraszani są zarówno projektanci produktów i usług interaktywnych jak i tych offline. Ze względu na to, że program konferencji jest zróżnicowany, mogą w niej uczestniczyć także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z zagadnieniami UX/Usability.

Wstęp na wykłady oraz warsztaty jest bezpłatny, jednak aby wziąć udział w konferencji, trzeba przejść proces rejestracyjny. Rejestracja rozpocznie się 21 października.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, rektorów Politechniki Opolskiej, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

World Usability Day Silesia organizowana jest w ramach Światowego Dnia Użyteczności ? międzynarodowej inicjatywy, która promuje ideę użyteczności od 2005 roku i odbywa się w ponad 40 krajach. Organizatorem śląskiej edycji WUD jest firma Future Processing.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu, zapraszane są do odwiedzenia strony internetowej wudsilesia.pl oraz profilu na Facebook’u.