15 grudnia w Białej Małpie odbędzie się kolejny TEDxRawaRiverSalon. Tym razem poszukamy nowych sposobów na podróżowanie i zainspirowani ultraniskokosztowymi wyprawami Michała Pieca, porozmawiami o jego koncepcji „logistyki bezdomności”.

Zima może nie sprzyja podróżowaniu, ale to doskonały czas, aby zacząć planować wyprawy na kolejny rok. Na grudniowym TEDxRawaRiverSalon podejmiemy temat podróży, jako swoistej logistyki bezdomności.W swojej prezentacji TEDTalk Stefen Sagmeister opowie o tym, jak zaplanował swoje roczne wakacje, wpisując je najpierw… do kalendarza. Zwróci też uwagę, jak pozytywny wpływ miało to na jego rozwój zawodowy.

 

Posłuchamy, jak w podróżach mogą pomóc nowe technologie i jak zostać wytrawnym coachsurferem? O swoich przygodach z tym sposobem odwiedzania nowych miejsc opowie Anna Rasiewicz.

Michał Piec przybliży z kolei temat podróży ultraniskobudżetowych. Udało mu się pieszo, rowerem, autostopem i tanimi liniami lotniczymi odwiedzić łącznie ponad 50 krajów świata.

Wyprawy to doskonały sposób na lepsze poznawanie siebie. Matthew Childs – dziennikarz Playboya i pracownik agencji interaktywnej Razorfish w swojej TEDTalk przybliży dziewięć zasad wspinaczki górskiej, będących podsumowaniem jego wieloletnich doświadczeń. Okazuje się, że reguły te doskonale pasują do codziennego życia na „poziomych powierzchniach”.

Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.

Więcej na stronie wydarzenia.

 

UWAGA ZMIANY!
2013-12-14, Annę Rasiewicz zastąpi Mietek Hajer Bieniek.