TEDxRawaRiver Salon #11: Czy sztuka może zmienić świat?

  • Data: 13 kwietnia o godzinie 17:00 (niedziela)
  • Miejsce: KATO, ul. Mariacka 13

Czy sztuka może zmienić świat?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy? na ulicy. Sztukę dziś możemy znaleźć wszędzie. Jest w każdym przedmiocie użytkowym, w galerii (tej prawdziwej i tej handlowej), w domu i w przestrzeni miejskiej. Kto ją tworzy? Czym się kieruje? Tylu ilu artystów tyle odpowiedzi. Co dzieje się w duszy artysty? Czy jego praca zmienia otaczającą go rzeczywistość? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w wystąpieniach zaproszonych gości oraz w prezentacjach z konferencji TED.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja katowickiego Street Art. Festiwalu. Odzywają się radni, którzy nie życzą sobie na ścianach „pewnego rodzaju pornografii”. Czas posłuchać co do powiedzenia ma druga strona.

Podczas TEDxRawaRiver Salonu obejrzymy:

1) Wystąpienie artysty ulicznego JRa, który otrzymał nagrodę TED (100 tysięcy $ na realizację kolejnego projektu). JR ze swoją twórczością odwiedza miejsca, które niektórzy omijają szerokim łukiem. Prostotą prac trafia w serce odbiorcy, pokazując m.in. jak niewiele różni Palestyńczyka od Izraelity. Więcej o twórczości JR znajdziedzie na stronie internetowej artysty.

2) Co chciałbyś zrobić przed śmiercią? O to swoich sąsiadów zapytała Candy Chang, tworząc na jednej ze ścian ogromny arkusz, który wypełniali przechodnie. Co odpowiedzieli? Przekonajcie się oglądając prezentację nowo orleańskiej artystki.

Kogo zobaczymy na żywo?

1) Mona Tusz – jej prace kojarzy każdy kto przechadzał się kiedyś Mariacką Tylną bądź przejeżdżał obok TEJ ściany na dzielnicy Hugo w Siemianowicach. Jej niepowtarzalny styl jest wizytówką wielu śląskich miejsc (Zabrze, Katowice, Siemianowice).

2) Justyna Gorbacz – blogerka, miłośniczka street artu opowie nam o tym jak na street art reagują osadzeni w aresztach lub małe dzieci.

Wstęp na TEDxRawaRiver #11 jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

fot. „Women Are Heroes” (2010)

TEDxRawaRiverSalon #11

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest jedną z najprężniej działających instytucji otoczenia biznesu, nie tylko w województwie śląskim, ale w całym kraju. Zrzesza ponad 450 firm ze Śląska i innych regionów Polski.Od ponad dwudziestu lat Izba stanowi zaangażowaną w rozwój regionu i kraju platformę dialogu i współpracy pomiędzy śląskimi przedsiębiorcami, a organami władzy państwowej i samorządowej.RIG w Katowicach to wiarygodny partner, kreujący konkurencyjną i innowacyjną gospodarkę, integrując i wspierając środowisko śląskich przedsiębiorców. RIG logo
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.