TEDxRawaRiverSalon #13: Ciało – co Cię podnieca?

…o parku

PARK ŚLĄSKI to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody poprzez marsz, bieg lub jazdę na rowerze bądź rolkach. „Kontenery Kultury” to projekt Fundacji Parku Śląskiego.

…o wydarzeniu

20 lipca do godz. 16.00 Twoje ciało wyprodukuje około 200 miliardów nowych komórek, czyli 1 proc. wszystkich, z których jest zbudowane. Tego dnia zespół TEDxRawaRiver zaprasza do Kontenerów Kultury w Parku Śląskim na wydarzenie „Ciało – co Cię podnieca?”.

Ciało to nasz osobisty interfejs między zwojami mózgu, a wszechświatem. Dzięki niemu możemy odbierać wszystko wokół nas i kontaktować się z innymi ludźmi. Programem lipcowego spotkania, zespół TEDxRawaRiver stara się zachęcić do spojrzenia na własne oraz innych ciała i zwrócenia uwagi na emocje przy tym wywoływane.

Spotkanie otworzą dwie prezentacje z wideo-archiwum TED.com. Lucy McRae opowie o swoich niezwykłych obrazach malowanych na ludziach. Amerykańska pisarka Mary Roach przedstawi z kolei listę 10 rzeczy, który na pewno nie wiecie o orgazmie.

Na żywo będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć Mariana Folgę – bodypaintera, który w trakcie wydarzenia będzie tworzył swoje kolejne dzieło. O mrocznych stronach handlu ludzkim ciałem i jego rynkowej wartości opowie s. Anna Bałchan ze Stowarzyszenia Po MOC. Dodatkowo odbędą się konkursy z nagrodami, m.in. rzeźbienie ciała w piasku i czynu społecznego 2.0.

Spotkanie 20 lipca to początek nowego sezonu 2014/15 wydarzeń TEDxRawaRiver. Jego motywem przewodnim jest hasło „Rośnij!”. W listopadzie w Katowicach odbędzie się konferencja o takim tytule, którą poprzedzać będą cykliczne spotkania.

…TEDxRawaRiver

„RawaRiver” (od nazwy przepływającej przez Katowice rzeki Rawy) to lokalna wersja amerykańskiej konferencji TED oraz część programu TEDx, czyli imprez organizowanych przez fanów TED na całym świecie. Na Śląsku wydarzenia pod tą marką odbywają się od października 2012 r. Więcej informacji na tedxrawariver.pl.

TEDxRawaRiverSalon #13

TEDxRawaRiverSalon #13

Zdjęcia na portalu Facebook

PARK ŚLĄSKI to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody poprzez marsz, bieg lub jazdę na rowerze bądź rolkach. „Kontenery Kultury” to projekt Fundacji Parku Śląskiego.
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.