TEDxRawaRiver Salon #14: Przez żołądek do serca…

„Przez żołądek do serca” ta kuchenna maksyma, zazwyczaj kierowana do panien na wydaniu, jest tematem kolejnego TEDxRawaRiverSalon. Traktujemy ją bardzo dosłownie, jako punkt wyjścia do dyskusji o tym, co dziś najczęściej pojawia się na naszych talerzach i jaki wpływ mają posiłki na nas samych oraz otaczające środowisko.

Wśród przedstawianych TEDTalks zobaczymy prelekecję Grahama Hilla, założyciela portalu TreeHugger.com i w dni robocze wegetarianina. Opowie on o tym, jak można zrezygnować z mięsa, nie wyrzekając się hamburgera.

Z kolei niestrudzony kucharz-celebryta Jamie Oliver zachęci nas do walki o zdrową kuchnię w szkołach i wśród dzieci. Jego zdaniem tylko tak da się zapobiec inwazji otyłości.

Na żywo będzie można posłuchać aż trzech prelegentek, związanych ze Śląskiem: Oli Czapli-Oslislo (blog Ostryga | Ola Oslislo blog o jedzeniu), Marii Ożgi (finalistka Masterchef, blog Księgowa w kuchni), Belli Szali (@GoodCakeGoodCake; prezentacja w j. angielskim).

Zapraszamy!

TEDxRawaRiverSalon #14

TEDxRawaRiverSalon #14

Zdjęcia na portalu Facebook

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.