Zapraszamy na ostatni w tym roku TEDxRawaRiverSalon. Na pocieszenie chcemy porozmawiać z Wami o uśmiechaniu się. Podobno Polacy mało się śmieją. Czy tak jest naprawdę?

Ron Gutman, amerykański przedsiębiorca społeczny, opowie w swojej prezentacji TEDTalk (wideo) ile można zyskać uśmiechając się codziennie. Jego zdaniem na podstawie szerokości uśmiechu można przewidzieć czy ktoś zostanie prezydentem USA, czy wybitnym graczem football’u amerykańskiego? Według brytyjskich naukowców jeden uśmiech stymuluje nasz organizm równie pozytywnie, jak prezent w postaci 16 tys. funtów.

Reggie Watts, wokalista i komik, opowie o niuansach prezentacji TEDTalk. Postara się nie tylko słowami, ale i dźwiękami przybliżyć sens uśmiechu, wszechświata i w ogóle wszystkiego.

Wśród mówców na żywo spotkamy dwie niezwykłe osoby: Agnieszkę Pytlik i Patryka Laksę.

Ona – zawodowo społecznik, a prywatnie mama aktywista, przemycająca własnym i nie tylko własnym dzieciom postawy obywatelskie wykorzystując formę obywatelskiej bajki. Autorka idei bajek obywatelskich. Przekonana o tym, iż postawy obywatelskie można, należy i powinno się kształtować od samiutkich początków kształtowania jakichkolwiek postaw ludzkich. W dodatku wszystko to robi nie tracąc uśmiechu na twarzy.

Życiorys Patryka nie należy do kabaretowych. Od dziecka zmaga się z Dzięciecym Porażeniem Mózgowym. Gdyby nie siła rodziców i pomoc wielu przyjaciół, Patryk zapewnie nie stałby na scenie i nie współtworzył jednego z najbardziej oryginalnych polskich kabaretów – Drzewo A Gada. Słuchając go na pewno hasło „Uśmiechnij się!” nabierze dla Was nowego wymiaru.

Zapraszamy również na główną konferencję TEDxRawaRiver – Rośnij! Odbędzie się 22 listopada w Teatrze Korez. Więcej szczegółów już wkrótce!

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.