Informacje o wydarzeniu

Zdrowie to więcej niż medycyna. Dbamy o nie coraz bardziej świadomie. Przyjdź 14 marca o 18.30 bez żadnego skierowania na TEDxRawaRiverSalon – Bez recepty! Dowiedz się jak żyć zdrowiej i być lepiej przygotowanym na choroby. Zainspiruj się historiami prelegentów naszego spotkania.

Adrian Górecki dotrze do nas z opowieścią o życiu z pierwotnym niedoborem odporności (XLA) oraz o tym jak choroba wpłynęła na jego życiowe wybory, nie stając się jednak przeszkodą na drodze do osiągnięcia sukcesu. Pomimo ciężkiej choroby, zdiagnozowanej dopiero w wieku 6 lat, prowadzi całkiem „normalne” życie i realizuje swoje marzenia.

Marzena Erm stoczyła walkę nie tylko z rakiem, ale też z instytucjami i urzędami, które z zasady zdrowienie mają wspierać. Osobista historia prowadzi ją ku holistycznemu podejściu do zdrowia. Może i Ty dzięki niej staniesz się pogodnym mędrcem? Na pewno zaś dowiesz się, jak być przygotowanym na walkę z systemem, który powinien Cię w tych ciężkich chwilach wspierać.

Czy innowacje mogą wpłynąć na jakość opieki zdrowotnej? O swoich pomysłach w obszarze telemedycyny opowie Oskar Kiwic, student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nowe technologie coraz częściej są postrzegane, jako narzędzie wsparcia dla lekarzy i pacjentów czy tak jest naprawdę?

O opiece zorientowanej na pacjenta posłuchamy również od dr Leany Wen, która będzie reprezentować perspektywę osób na co dzień odzianych w biały fartuch. Z bogatego zbioru prelekcji TED o tematyce medycznej w sobotę 14 marca, zostanie wyświetlone między innymi jej wystąpienie.

Możesz mieć na ten wieczór wiele różnych zajęć, ale skoro zdrowie ma zasadnicze znaczenie dla jakości Twojego życia, to warto spędzić ten wieczór z nami.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

IFMSA – Poland Oddział Śląsk wspiera nasze wydarzenie! Podczas TEDxRawaRiverSalon „Bez recepty!” członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny – Oddział Śląsk zadbają o Wasze zdrowie. Sympatyczne studentki ŚUM przeprowadzą wszystkim chętnym uczestnikom pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz przygodnej glikemii. Ponadto uzyskacie informacje na temat transplantacji oraz będziecie mogli zabrać ze sobą „Oświadczenia Woli”. Emblemat IFMSA-Poland granatowy

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna. Napraw Sobie Miasto

Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.