Informacje o wydarzeniu

  • Data: 2015-05-17, 15:30 – 18:00
  • Miejsce: Klub Prokultura, Katowice – ul. Jagiellońska 17A
  • Język wydarzenia: polski
  • Rejestracja bezpłatna: dołącz do wydarzenia na Facebooku

Dopiero co zaprosiliśmy Was na spotkanie 18 maja, a już mamy kolejną propozycję! Dzień wcześniej, czyli w niedzielę 17 maja zapraszamy na TEDxRawaRiver Salon: Media w kulturze, kultura w mediach. W nowym dla nas miejscu – Klubie Prokultura w Katowicach – posłuchamy co do powiedzenia mają nasi goście.

Pierwszym prelegentem będzie Rafał Żak. Ci, którzy byli na TEDxRawaRiver – Rośnij! w listopadzie wiedzą, że można się po nim spodziewać mocnej mowy. Jest jednym za najbardziej rozchwytywanych mówców w Polsce.

Kolejnym gościem będzie Tomek Drozdek – T.ETNO – muzyk, kompozytor, aranżer; perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata. Jego kompozycje pojawiają się także w radiowych słuchowiskach reżyserowanych przez Barbarę Marcinik w Radiowej Trójce. Członek poszerzonego składu MUMIO oraz perkusista w zespole Makabunda, grającym współczesne aranżacja polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole Kalokagathos. Prowadzi pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

Ale to nie wszystko. Kolejni goście już wkrótce! Bądźcie czujni i gotowi na dwa dni z TEDxRawaRiver w Katowicach. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Partnerem wydarzenia jest Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. Więcej o festiwalu Cropp Kultowe. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Krótko o festiwalu

cropp

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.
Napraw Sobie Miasto
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.