Informacje o wydarzeniu

  • Data: 2015-05-18, 17:00 – 20:00
  • Miejsce: Kinoteatr Rialto, ul. św. Jana 24 – Katowice
  • Język wydarzenia: polski / angielski (bez tłumaczenia)
  • Strona wydarzenia na Facebooku

„Energia-Fantazja-Siła – o ludziach zmieniających świat” to niezwykłe wydarzenie TEDxRawaRiverSalon. Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Philip Zimbardo (wykład w j. angielskim), który opowie o swojej nowej książce i problemach młodych mężczyzn. Oprócz niego na śląskiej scenie TEDx pojawią się trzy niezwykłe panie – dr Agnieszka Wilczyńska, Laura Andrukiewicz i Barbara Halska – oraz Waldemar Jan, który od zera zbudował pierwsze na świecie Centrum Zimbardo.

Poznaj historie kilku kreatywnych, zaangażowanych, pełnych pasji, energii, siły i fantazji ludzi! Pokażą oni jak żyć na pełnych obrotach i wykorzystywać szanse, które zsyła los. Jak w najtrudniejszej sytuacji, znaleźć drogę wyjścia. Jak realizować swoje cele osobiste i zawodowe z sukcesem. Nasi bohaterowie stanowią źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną? zmiany. Udowodnią, że każdy ma prawo do spełniania marzeń. Wystarczy podjąć wyzwanie i nie schodzić z obranej ścieżki. To tak dużo I tak mało.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Philip Zimbardo. Profesor od kilku lat jest co raz bardziej związany z Katowicami. Na Nikiszowcu w zeszłym roku otwarto pierwsze na świecie Centrum Zimbardo. M.in. o losach jego powstania opowie Waldemar Jan. Sam prof. Zimbardo będzie mówił o tezach swojej nowej książki  – „Why are our young men disconnected and failing: How can we help!”.

O problemach młodych ludzi opowiadać będzie także kolejna prelegentka TEDxRawaRiverSalon – dr Agnieszka Wilczyńska. Tematyka jej wystąpienia dotyczyć będzie przynależności i wykluczenia młodych. W czasie spotkania będziemy mogli także posłuchać Laury Andrukiewicz, która opowie o niezwykłych produktach i usługach, powstających w Cieszynie. Barbara Halska, która w 2014 r. zdobyła tytuł „Nauczyciela Roku”, opowie o tym jak z pasją uczyć młodzież.

Nasi bohaterowie stanowią źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną zmiany, a nie wiedzą, że pomocą w tym może być wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach to centrum dowodzenia Europejskim Funduszem Społecznym w województwie śląskim. To właśnie tu trafiają wnioski o dofinansowanie projektów z całego regionu.

Projekty te wspierają kapitał społeczny i rozwój miękkich umiejętności. Obejmują one tematykę rynku pracy, integracji społecznej, kadr gospodarki, edukacji oraz oddolnych inicjatyw na terenach wiejskich. Propagują również idee promowane przez fundusz m.in. zasadę równości szans ze względu na wiek, płeć, pochodzenie, sytuację materialną etc.

Do tej pory przy wsparciu EFS zrealizowano ponad 4 200 projektów, w których wzięło udział ponad 480 tys. osób w tym m.in. 18,5 tys. otrzymało bezzwrotną dotację na założenie firmy, 81 tys. dorosłych osób pracujących zakończyło udział w projektach szkoleniowych, a ponad 17 tysięcy dzieci pochodzących z terenów wiejskich uczestniczyło w różnych formach edukacji przedszkolnej.

Za tymi liczbami kryją się ludzie, którzy dzięki dotacjom z EFS odmienili swoje życie, zrealizowali zawodowe cele, spełnili marzenia i zmienili świat wokół siebie.

KAPITAL_LUDZKI
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.
Napraw Sobie Miasto
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.