TEDxRawaRiver Salon #5

 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #5: Być jak Richard Branson!
 • Data: 20 października 2013, 17:00
 • Miejsce: Pub Biała Małpa, ul. 3 maja 38, Katowice
 • O co chodzi?
  Sir Richard Branson to dziś ikona popkultury. W kolorowych czasopismach pojawia się równie często, jak Doda czy „Honey” Skarbek. Jednak przede wszystkim to przedsiębiorca pełen pasji, którego majątek w 2012 r. był szacowany na ponad 4,5 mld. dolarów.Zaczynał bardzo skromnie od sprzedaży drzewek świątecznych, papużek falistych i wydawania czasopisma w kościelnej krypcie. Dzisiaj sieć spółek o nazwie Virgin oplata nie tylko całą ziemię, oceany ale i kosmos.Oprócz zarządzania firmami Branson znajduje czas na bicie rekordów lotów balonem i działalność charytatywną. W 2008 r. na swojej wyspie Necker zorganizował szczyt, na którym goście mieli zająć się problemem globalnego ocieplenia. Zasiada też w jednej z komisji ONZ.

  Jak jeden człowiek znajduje czas na te wszystkie pomysły? Na czym polega fenomen Richarda Bransona? W rozmowie TEDTalk z Richardem Bransonem wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania. Będzie to z pewnością bardzo inspirujące spotkanie.

  Poza tym posłuchamy Setha Godina – guru marketingu i zobaczymy na żywo Dominika Koziarskiego z firmy i3D. Opowie on o znaczeniu wielowątkowości w pracy.

  Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów” oraz Future Processing, organizatorem tegorocznej konferencji WUD Silesia.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, Pub Biała Małpa, ul. 3 maja 38
Czas: 2013-10-20, godz. 17:00 – 20:00.

 • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników
 • 17:30 – 18:00 – TEDTalk: Seth Godin
 • 18:00 – 18:30 – Społeczność TEDxRawaRiver
 • 18:30 – 18:45 – TEDTalk: Richard Branson
 • 18:45 – 19:00 – Gość specjalny: Dominik Koziarski – i3D
 • 19:00 – … – Dyskusje i wymiana pomysłów

TEDxRawaRiver Salon 2013

TEDxRawaRiverSalon #5: Być jak Richard Branson!

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.  kmo1
Wydarzenie jest przygotowane, dzięki wsparciu Future Processing, organizatorowi konferencji WUD Silesia 2013. WUD Silesia - small
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Tomasz Kiełkowski – fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.