TEDxRawaRiver Salon #6

 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #6: Dlaczego tu jest tak brzydko?
 • Data: 17 listopada 2013, 17:00
 • Miejsce: KATO-bar, ul. Mariacka 13, Katowice
 • O co chodzi?
  Śląskim produktem eksportowym jest dziś nie węgiel, a dizajn. Zamek w Cieszynie to jego stolica. Od kilku lat śląski urząd marszałkowski realizuje projekt Silesia Design. Na terenie województwa powstają kolejne klastry przemysłów kreatywnych. Rozwój branży wspierany będzie w następnych latach przez Unię Europejską. Sklepy sprzedające projektowane tutaj ubrania czy książki są opisywane przez prasę nawet z Bangkoku. Ciągle jednak wiele z naszych mieszkań, miejsc pracy a zwłaszcza miast jest po prostu brzydkich. Wspólnie z śląskimi projektantami z Kafti Design chcemy się zastanowić czemu tak się dzieje?Punktem wyjścia do rozmowy będą prezentacje James Howarda Kunstlera i Garego Laudera. Ten pierwszy już kilka lat temu zwrócił uwagę na brzydotę amerykańskich miast. Wiele z jego uwag odnosi się do Polski. Gary Lauder opowiada o projektowaniu znaków ulicznych, które mogą zaoszczędzić nawet kilka milionów dolarów na każdym skrzyżowaniu.

  Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, KATO-bar, ul. Mariacka 13
Czas: 2013-11-17, godz. 17:00 – 20:00.

 • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników
 • 17:30 – 17:45 – TEDTalk: James Howard Kunstler
 • 17:45 – 17:50 – TEDTalk: Gary Lauder
 • 17:50 – 18:20 – Społeczność TEDxRawaRiver
 • 18:20 – 18:35 – Gość specjalny: Kafti Design
 • 18:35 – … – Dyskusje i wymiana pomysłów

TEDxRawaRiver Salon 2013

TEDxRawaRiverSalon #6: Dlaczego tu jest tak brzydko!

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.  kmo1
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.