TEDxRawaRiver Salon #7

 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #7: Podróże – logistyka bezdomności
 • Data: 15 grudnia 2013, 17:00
 • Miejsce: Biała Małpa, ul. 3 maja 38, Katowice
 • O co chodzi?
  Zima może nie sprzyja podróżowaniu, ale to doskonały czas, aby zacząć planować wyprawy na kolejny rok. Na grudniowym TEDxRawaRiverSalon podejmiemy temat podróży, jako swoistej logistyki bezdomności.W swojej prezentacji TEDTalk Stefen Sagmeister opowie o tym, jak zaplanował swoje roczne wakacje, wpisując je najpierw… do kalendarza. Zwróci też uwagę, jak pozytywny wpływ miało to na jego rozwój zawodowy.Posłuchamy, jak w podróżach radzi sobie górnik-rencista Mietek „Hajer” Bieniek. Człowiek, który w wyprawach odnalazł na nowo swój świat po nieszczęśliwym wypadku na KWK „Wieczorek”.Michał Piec przybliży z kolei temat podróży ultraniskobudżetowych. Udało mu się pieszo, rowerem, autostopem i tanimi liniami lotniczymi odwiedzić łącznie ponad 50 krajów świata.

  Wyprawy to doskonały sposób na lepsze poznawanie siebie. Matthew Childs – dziennikarz Playboya i pracownik agencji interaktywnej Razorfish w swojej TEDTalk przybliży dziewięć zasad wspinaczki górskiej, będących podsumowaniem jego wieloletnich doświadczeń. Okazuje się, że reguły te doskonale pasują do codziennego życia na „poziomych powierzchniach”.

  Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, Biała Małpa – ul. 3 maja 38
Czas: 2013-12-15, godz. 17:00 – 20:00.

 • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników
 • 17:15 – 17:30 – TEDTalk: Stefan Sagmeister
 • 17:30 – 17:40 – TEDTalk: Matthew Childs
 • 17:40 – 17:55 – Gość specjalny: Michał Piec – logistyk bezdomności
 • 17:55 – 18:10 – Gość specjalny: Mietek „Hajer” Bieniek – górnik/podróżnik
 • 18:10 – … – Społeczność TEDxRawaRiver – dyskusje i wymiana pomysłów

TEDxRawaRiver Salon 2013

TEDxRawaRiverSalon #7: Podróże – logistyka bezdomności

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Instytucją Kultury „Katowice – Miasto Ogrodów”.  kmo1
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.