TEDxRawaRiver Salon #8

 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #8: Będę grał w grę… o grach i grywalizacji
 • Data: 19 stycznia 2014, 17:00
 • Miejsce: Centrum Kultury Katowice – Strefa Centralna, Pl. Sejmu Śląskiego 2 / „Dezember Palast”
 • O co chodzi?
  Ciągle większość osób, gdy słyszy słowo „gra” myśli o marnowaniu czasu. Dziś jednak w gry gramy, gdy kupujemy paliwo na stacji, jemy hamburgera, czy składamy wniosek o kartę kredytową. Programy lojalnościowe czy podział na złote, platynowe i czarne karty płatnicze to nic innego, jak mechanika gier przeniesiona do naszego codziennego życia.Seth Priebatsch opowiada w swojej prezentacji TEDTalk o nowej dekadzie – dekadzie gier, która zastąpi dziesięciolecie portali społecznościowych. Zdradza tajniki w jaki sposób, gry mogą regulować nasze zachowania i stawia tezę, że gdyby w grze Farmville projektanci ustawili okres plonów na 20 minut to 70 mln. ludzi nie robiłoby nic innego niż grało w tą grę.
  Jane McGonial dzięki swojemu 18-minutowym wystąpieniu przedłuży życie wszystkich uczestników TEDxRawaRiverSalon o 7,5 min. Jeśli chcesz żyć dłużej musisz przyjść na spotkanie, aby dowiedzieć się jak dodać 10 lat do swojego życia.

  Gościem specjalnym spotkania będzie Jakub Duda (Incuvo.com) – jeden z twórców gry Createrria. Ta aplikacja stworzona przez zespół katowickich projektantów i programistów w ciągu jednego weekendu wciągnęła w projektowanie kolejnych gier 300 tys. osób na całym świecie. Stała się najnowszym hitem w kategorii gier przygodowych wśród wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPad’ów. Jakub Duda opowie o pracy nad grą, m.in. budowaniu zespołu i pozyskiwaniu finansowania na tego rodzaju projekty.

  Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja inicjatywy DigUp StartUp. Piotr Łój przedstawi ideę kolejnej edycji tego kreatywnego wydarzenia – czyli weekend pomysłów na grę. Wspólnie z uczestnikami wydarzenia zorganizujemy mini-networking oraz mini brain-storming na przykładowym pomyśle, aby pokazać na czym polega DigUp StartUp.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 2 – Strefa Centralna
Czas: 2014-01-19, godz. 17:00 – 20:00.

TEDxRawaRiver Salon 2014

TEDxRawaRiverSalon #8: Będę grał w grę… o grach i grywalizacji

Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.

 

Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.