Sławomir Nosal to z zawodu specjalista ds. bezpieczeństwa pracy specjalizujący się w ochronie słuchu przed hałasem. Miłośnik kolei, podróżnik, ale przede wszystkim muzyczny pasjonata: meloman i amator gry na kilku instrumentach. Zanim skończył studia pierwszego stopnia, zainteresował się innowacyjnymi ochronnikami słuchu dla muzyków, które postanowił sprowadzać do Polski jako pierwszy importer.

Dla realizacji tego celu od 2007 roku współprowadzi spółkę HS Profile. W 2008 roku zainicjował prowadzoną za prywatne środki inicjatywę Muzyczka Akcja Zatyczka. Chcąc zwrócić uwagę na zagrożenie wynikające z ekspozycji na hałas, z własnym stoiskiem odwiedził Off Festiwal w Mysłowicach oraz trzykrotnie Festiwal Nowa Muzyka.

Podejmując nowe wyzwania zainteresował się zarządzaniem kulturą i rozpoczął studia w tej specjalizacji na UJ. Jako wolontariusz pomagał w sprawach bezpieczeństwa podczas festiwalu Golden Vision Music & Art. Podczas warsztatów katowickiego Medialabu, współtworzył mapę dźwiękową katowickich terenów zielonych. Dokonał odczytu poziomu decybeli wszystkich lokalizacji, na których przeprowadzono nagrania terenowe.

Na konferencji TEDx opowie o problematyce hałasu, nie prosząc jednak o robienie „wielkiego hałasu”.