17 listopada zapraszamy na kolejny TEDxRawaRiverSalon. Pytaniem przewodnim będzie: Dlaczego tu jest tak brzydko? Wśród prelegentów m.in. Katarzyna i Wojtek Sokołowscy ze studia projektowego SOKKA. Oboje po mat-fizie i oboje wyrzuceni z Politechniki Śląskiej ze względu na zbyt małą frekwencję.

Wojtek przez 7 lat mieszkał we Włoszech gdzie studiował projektowanie samochodów wykonał pracę dyplomową dla Ferrari, a następnie był wykładowcą na dwóch turyńskich uczelniach oraz współwłaścicielem firmy Spada Vetture Sport produkującej sportowe auta.

Kasia – siostra Wojtka – studiowała wzornictwo w Katowicach, Mediolanie i Bratysławie, projektowała m.in. obudowę robota kardiochirurgicznego Robin Heart (zobacz prezentację TEDxRawaRiver o tym robocie), kampanię graficzną Katowice ESK 2016, jest laureatką nagród Hettich Design Award, Opus Design i Henkel Experimental Design.

Obecnie SOKKA skupia się na pracy dla przemysłu motoryzacyjnego projektując samochody oraz pojazdy specjalistyczne takie jak ratraki dla firmy Prinoth, wozy strażackie, a ostatnio prototyp nowego polskiego czołgu PL01-Concept. SOKKA realizuje też własne eksperymentalne projekty np.: ławki solarne Lightbench, Mobilny Kontener Designu dla Design Silesia, czy motor Hillclimber.

Zafascynowani nowymi materiałami i technologią tworzą złożone projekty na pogranicza designu i inżynierii, nie lubią się powtarzać, dlatego z każdym kolejnym projektem uczą się i stawiają sobie nowe wyzwania.