TEDxRawaRiver Award 2013

Od 23 czerwca do 6 września trwał konkurs TEDxRawaRiverAward – śląskie idee warte rozpowszechniania. 18 sierpnia wybranych zostało przez internautów dziesięć najciekawszych pomysłów. Prace można zobaczyć w zakładce „Półfinaliści”.

Ich autorzy 6 września zaprezentowali je w Kopalni Guido jury złożonemu ze znanych osób związanych ze Śląskiem. Dwa najlepsze pomysły zostały nagrodzone kwotą tysiąca złotych, a ich twórcy otrzymali możliwość wystąpienia na konferencji TEDxRawaRiver – Dysonans poznawczy.

Jury wybrało dwie idee związane z Elektrociepłownią Szombierki oraz stworzeniem Społecznego Centrum Odpadów. Przy werdykcie członkowie jury podkreślili jednak, że prezentacja związana z potencjalną ikoną Bytomia oraz Śląska nie przedstawia dobrej koncepcji zagospodarowania tego obiektu. Wymaga ona ciągle dopracowania.

Śląskie

 

 

 

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego.

Zwycięzcy konkursu TEDxRawaRiverAward

Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego.  Śląskie
Konkurs pod honorowym patronatem Elżbiety Bieńkowskiej – Minister Rozwoju Regionalnego. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Obrady jury konkursu odbędą się w ramach wydarzenia TEDxRawaRiverSalon, zorganizowanego w Kopalni Guido w Zabrzu.  guido 00
Wydarzenie objęte patronatem medialnym Gazety Wyborczej.  Gazeta_Wyborcza_200
Wydarzenie objęte patronatem medialnym TVP Kultura.  TVP Kultura
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.  
Tomasz Kiełkowski – fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem.  ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole).  34_big
Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice logo TP
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.  
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.
TEDxRRAward - dojazd

Godzina

 Prosimy o zjawienie się w recepcji kopalni o godz. 16:30. Winda („szola”) zabiera tylko 23 osoby a przejazd w dół i w górę zabiera ok. 6 min. Jest to zatem „wąskie gardło” w komunikacji. Prosimy o punktualność.

Miejsce i ubranie

Finał konkursu odbędzie się w Kopalni Guido w Zabrzu (ul. 3 maja 93) na poziomie 320 w Sali Kompresorów. W pomieszczeniu panuje stała temperatura ok. 18 stopni. Prosimy o dostosowanie swojego stroju do warunków tam panujących, aby czuli się Państwo komfortowo.

Dojazd

Ze względu na remont ul. 3 maja w Zabrzu, osobom jadącym DTŚ, zalecamy skręcenie w zjazd na Tarnowskie Góry / Bytom / Pawłów. Dojadą wtedy Państwo bezpośrednio pod kopalnię bez konieczności korzystania z objazdu. Obok znajduje się mapa, a tutaj link do jej wersji interaktywnej. Opisy tras dojazdu z innych kierunków można znaleźć na stronie kopalni.

Parking

Przy kopalni znajduje się ok. 40 wolnych miejsc parkingowych. Dodatkowo miejsca znajduje się przy sklepie spożywczym Lidl. Nie możemy zapewnić zatem miejsc dla wszystkich zaproszonych. Zachęcamy do korzystania z carpoolingu.

Kontakt

 We wszystkich kwestiach związanych z udziałem prosimy kontaktować się pod numerem 501 601 595. W dniu wydarzenia osoba pod tymi numerem będzie dostępna do czasu ostatniego zjazdu na poziom 320.

Rezygnacja z udziału

 Jeśli z jakiś przyczyn nie będą mogli Państwo wziąć udziału w wydarzeniu, prosimy o kontakt mailowy (rezygnuje@tedxrawariver.pl) lub telefoniczny pod numerem 501 601 595.