TEDxRawaRiver Salon #2


 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #2: Architektura 2.0 – społeczność zamiast gwiazd?
 • Data: 21 lipca 2013, 17:00
 • Miejsce: KATO-bar, ul. Mariacka 13, Katowice
 • O co chodzi?
  Z początkiem XXI wieku internet zmienił swoje oblicze. Pęknięcie bańki internetowej i kryzys finansowy wymusił na wydawcach medialnych poszukiwanie nowych sposobów na pozyskiwanie informacji. Media społecznościowe okazały się doskonałym sposobem na obniżenie kosztów i zmianę zasad rządzących rynkiem prasy i telewizji. Dziś blogerzy czy administratorzy profilów na Facebooku mogę mieć większe oddziaływanie niż koncerny prasowe.Czy kolejnym obszarem zmian może być architektura? Czy idea domów tworzonych podobnie jak wpisy na Wikipedii jest realna? Wreszcie czy taka rewolucja wymiecie ze stron kolorowych magazynów i ludzkiej pamięci zjawisko tzw. starchitektów – gwiazd architektury, na których nazwiska często pracują setki anonimowych projektantów?21 lipca 2013 r. spotkamy się w KATO-barze, aby wysłuchać prezentacji Franka Gehrego – jednego z tytanów współczesnej architektury oraz Alastaira Parvina. Ten młody absolwent wydziału architektury doszedł do wniosku, że nie chce tworzyć tylko domów dla bogatych, ale raczej budować tak, aby każda rodzina na świecie znalazła swoje schronienie. Tak powstała idea WikiDomów – budynków tworzonych przez ludzi dla ludzi.W spotkaniu udział wezmą także projektanci ze studia MUS Architects – Adam Zwierzyński i Anna Porębska. Ich projekt ekoQUAD to pomysł na budowę całych osiedli, podobnych do pomysłu Alastaira Parvina. Dodatkowo domy miałyby jednocześnie generować energię do wykorzystania w miastach.Czy taka idea jest realna? Zapraszamy do dyskusji!

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, KATO-bar, ul. Mariacka 13.
Czas: 2013-07-21, godz. 17:00 – 20:00.

 • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników
 • 17:15 – 17:30 – Prezentacja idei zgłoszonych na konkurs TEDxRawaRiverAward
 • 17:30 – 18:00 – Frank Gehry – Co dalej?
 • 18:00 – 18:30 – …
 • 18:30 – 18:45 – Alastair Parvin – Architektura dla ludzi od ludzi
 • 18:45 – 19:00 – Prelegent: MUS Architects
 • 19:00 – … – Dyskusje i TEDxRawaRiver SWAP Party, czyli wymiana książek, płyt, DVD, gier

TEDxRawaRiver Salon 2013

TEDxRawaRiverSalon #2: Architektura 2.0 – społeczność zamiast gwiazd?

Wydarzenie objęte patronatem medialnym Gazety Wyborczej.  Gazeta_Wyborcza_200
Wydarzenie objęte patronatem medialnym TVP Kultura.  TVP Kultura
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.  
Tomasz Kiełkowski – fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem.  ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole).  34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.  
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.