TEDxRawaRiver Salon #3


 • Nazwa wydarzenia: TEDxRawaRiverSalon #3: Quo vadis Internet? Jaka może być przyszłość sieci?
 • Data: 18 sierpnia 2013, 17:00
 • Miejsce: Biała Małpa, ul. 3 maja 38, Katowice
 • O co chodzi?
  Internet w kształcie jaki dziś znamy ma już prawie ćwierć wieku. Przez ten czas wiele zmieniło się w naszym codziennym życiu. Jednak podobnie jak w latach 90. tak i dzisiaj służy nam on do komunikacji. Zmienił się jednak jej zasięg, dzięki mediom społecznościowym. Ta podstawowa funkcja pewnie nie ulegnie zmianie. Na kolejnym TEDxRawaRiverSalon chcemy zastanowić się nad kolejną dekadą rozwoju Internetu i komunikacji. Najprawdopodobniej stoimy przed kolejną wielką ewolucją sieci i być może zatarciem granic między światem fizycznym a wirtualnym. Internet przedmiotów (internet of things) oraz samodzielny druk przedmiotów (drukarki 3d czy idea WikiDomów) pozwolą nam przejść od obrazów cyfrowych na ekranach naszych komputerów i telefonów do dotykalnych obiektów. Dodatkowo będą one komunikowały się między sobą i z nami dzięki Internetowi. Jak zmieni to naszą codzienność?Muzyk Peter Gabriel, badaczka delfinów Diana Reiss i Vint Cerf – jeden z ojców internetu mają jeszcze inny pomysł na rozwój Internetu – komunikację między gatunkami. Dokąd więc może zaprowadzić nas sieć? Będziemy o tym rozmawiać mając także na uwadze zagrożenia, które rodzi każda nowa funkcja globalnej pajęczny. O dosyć przerażającej wizji przyszłości opowie w swojej prezentacji TEDTalk Marc Goodman – doradca ds. bezpieczeństwa i założyciel Future Crime Institute. Zapraszamy do dyskusji!

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, Biała Małpa, ul. 3 maja 38.
Czas: 2013-08-18, godz. 17:00 – 20:00.

 • 17:00 – 17:15 – Powitanie uczestników
 • 17:15 – 17:30 – Ogłoszenie wyników konkursu TEDxRawaRiverAward
 • 17:30 – 18:00 – Internet międzygatunkowy? Idea w trakcie powstawania…
 • 18:00 – 18:30 – Społeczność TEDxRawaRiver
 • 18:30 – 18:45 – Marc Goodman: Przyszłość przestępczości
 • 18:45 – 19:00 – Gość specjalny: Łukasz Holeczek – seryjny przedsiębiorca, twórca BootstrapMaster.com i nessfile.com
 • 19:00 – … – Dyskusje i wymiana pomysłów

TEDxRawaRiver Salon 2013

TEDxRawaRiverSalon #3: Quo vadis Internet? – jaka może być przyszłość internetu

Wydarzenie objęte patronatem medialnym Gazety Wyborczej. Gazeta_Wyborcza_200
Wydarzenie objęte patronatem medialnym TVP Kultura. TVP Kultura
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.
Tomasz Kiełkowski – fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.
Pole działań ClipCard to: multimedia, projekcje, video mapping, filmy promocyjne, kompleksowa obsługa eventów, video streaming oraz wparcie PRomocyjne, e?PR i Social Media. Zespół ekspertów i najnowocześniejszy sprzęt gwarantują sukces każdego przedsięwzięcia. ClipCard to także świeże pomysły i kreatywne rozwiązania wsparte doświadczeniem, o którym świadczy bogate portfolio oraz wielu zadowolonych klientów. Witaj w miejscu, gdzie Twoje pomysły zostaną zrealizowane profesjonalnie i z rozmachem. ClipCard
Firma 34games zajmuje się się organizacją imprez, wypożyczaniem maszyn eventowych oraz sprzętu multimedialnego (Multi Kioski, telewizory, konsole). 34_big
Mailchimp to aplikacja do obsługi korespondencji elektronicznej. Dostępna jest w wersji darmowej dla wszystkich użytkowników internetu. Mailchimp udostępnia pełną wersję swojego oprogramowania dla wszystkich organizatorów konferencji TEDx na całym świecie.
Fundacja Napraw Sobie Miasto – założona przez śląskich społeczników w 2012 r. a wcześniej przez dwa lata działająca, jako nieformalna inicjatywa. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic i Śląska. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.