TEDxRawaRiver Live 2013

Pomysł na TEDxLive wyrósł w TED z pytania: co by się stało, gdyby konferencja TED organizowana w Kalifornii, stała się bardziej otwarta, jej wpływ bardziej bezpośredni i namacalny globalne? Co by się stało, gdyby społeczności na całym świecie mogły oglądać konferencje TED na żywo za pośrednictwem Internetu (webcast).

Młodzi. Mądrzy. Nieodkryci.

28 lutego 2013 r. po raz pierwszy w konwencji TEDxLive, w katowickim kinoteatrze Rialto oglądaliśmy wystąpienia prelegentów najbardziej prestiżowej na świecie konferencji TED. Mogliśmy poznać idee prezentowane przez „Młodych. Mądrych. Nieodkrytych”. Hasło to było tematem wydarzenia, które od 26 lutego do 1 marca odbywało się w Los Angeles.

Kogo zobaczyliśmy w Rialto?

W Katowicach zobaczyliśmy młodszych prelegentów, którzy zostali wybrani spośród najbardziej obiecujących osób, w trakcie poszukiwań prowadzonych na sześciu kontynentach w 2012 r. m.in. Taylora Wilsona, który skonstruował rektor jądrowy w garażu rodziców, Elona Muska – twórcę kultowych już samochodów Tesla Motors czy duetu choreografów Rich + Tone Talauega, pracujących m.in. dla Madonny.

Udział w TEDxRawaRiverLive był bezpłatny. Wymagana była wcześniejsza rejestracja na stronie TEDxRawaRiver.pl. W imprezie mogło wziąć udział tylko 100 osób, które jako pierwsze się zarejestrowały.

Program wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Katowice, Kinoteatr Rialto (ul. św. Jana 24).
Czas: 2013-02-28, godz. 16:30 – 21:00.

Sesja 1: Wyobraź sobie!
(17:00 – 18:45) 
Sesja 2: Trwaj!
(19:15 – 21:00)
 After Party
(21:30 – …) 

Sesja 1: Wyobraź sobie!

Sesja 2: Trwaj!

Organizator prawny TEDxRawaRiver
Fundacja Napraw Sobie Miasto – powstała z inicjatywy Aleksandra Krajewskiego w 2010 r. Pierwszą akcją było mycie dworca kolejowego w Katowicach-Ligocie. Od tej pory zrealizowała szereg akcji społecznych, włączających mieszkańców Katowic. Ostatnio w ramach projektu „Design Silesia” członkowie Napraw Sobie Miasto prowadzili warsztaty z mieszkańcami osiedla Emma w Radlinie. Motto fundacji to „chcesz lepszego miasta – zacznij go tworzyć samemu”. Fundacja jest podmiotem prawnym obsługującym od 2013 r. organizację wydarzeń pod marką TEDxRawaRiver. Posiadaczem licencji TEDxRawaRiver jest zawsze osoba fizyczna.
Partnerzy TEDxRawaRiver
Kolektyw Wzorro – grupa projektowa stworzona przez Marcina Kratera, Kasię Pełkę i Natalię Jakóbiec – absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Połączyła ich przyjaźń i wspólna pasja projektowania. W dizajnie poszukują rozwiązań nieoczywistych i zaskakujących, a jednocześnie funkcjonalnych. Inspiracją jest dla nich kultura i tradycja Śląska, architektura industrialna, bogata historia i rzemiosło.  
Grupa RawMedia jest agencją typu full service. Jesteśmy właścicielem marki Social Life – agencji interaktywnej od kilku lat z powodzeniem realizującej kampanie e-marketingowe i e-PR dla swoich klientów. Naszą pracą kieruje wiedza i doświadczenie. Jesteśmy autentyczni, gdyż pracujemy z pasją, a w naszych pracownikach cenimy kreatywność i rzetelność.  
Mailchimp  
Centrum Szkoleń i Rozwoju MERITUM w Katowicach  jest wiodącą, śląską organizacją działającą w obszarze podnoszenia świadomości społecznej i rozwoju zasobów ludzkich z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Powstało w Katowicach w roku 1999.
Konferencja TEDxLive oraz TEDxRawaRiver odbywają się w jednym z najstarszych katowickich kin – kinoteatrze Rialto. Obiekt należy do sieci kin zarządzanych przez Silesia Film.  
Firma Wideograf zajmuje się kompleksową realizacją krótkich form filmowych oraz innych materiałów wideo. Oferta kierowana jest zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych.
Oficjalny fotograf TEDxRawaRiver
Tomasz Kiełkowski – fotografik, miłośnik Górnego Śląska, architektury i modernizmu. Autor kilku wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Współorganizator corocznych wycieczek po katowickiej Modernie. Członek Stowarzyszenia Szatnia. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Tworzy projekt linieczasu.pl.
Oficjalna drukarnia TEDxRawaRiver
TextPartner dysponuje fabrycznie nowymi maszynami, m.in. firmy Xerox. Uzyskiwane wydruki niejednokrotnie przewyższają jakością technologię tradycyjną. Ich atrakcyjność kosztowa wzrasta ze zmniejszeniem nakładu,
co zachęca wydawców do rezygnacji z drukowania „na zapas”. Pomagamy chronić środowisko oszczędzając papier, czystą wodę, ograniczając ścieki i odpady, ale przede wszystkim szanując kieszeń naszego klienta.
 
 After Party
KATObar